در این بخش اطلاعات مفیدی برای افزایش آگاهی شما نسبت به برخی از بیماری های ارولوژی خصوصا راه های پیشگیری و یا درمان بی اختیاری ادراری در آقایان، بی اختیاری ادراری در بانوان و یا اختلال نعوظ توسط جراحانی حاذق ارائه شده است و با مطالعه ی آن ها می توانید با داشتن اطلاعات بیشتر و با کمک پزشک خود، یک راه درمانی مناسب را انتخاب کرده، اعتماد به نفس خود را برگردانید.

اینکه شما درک بهتری از مشکلتان و انتخاب راه حلی مناسب برای آن داشته باشید هدف بخش علمی گروه روبینا می باشد.
در هر زمان که نیاز به راهنمایی، آموزش و حمایت داشته باشید ما در کنار شما هستیم. شما همچنین می توانید مشاوره را به صورت حضوری و یا تلفنی دریافت کنید و به پزشکان و مراکز درمانی مرتبط معرفی شوید.
پزشکان در این صفحه بر اساس حروف الفبا لیست شده اند.

خانم دکتر مریم کرمعلی

قسمت اول: بی اختیاری ادرار چیست؟

گفتگو با سرکار خانم دکتر مریم کرمعلی متخصص زنان و زایمان فلوشیپ اختلالات کف لگن موضوع: بی اختیاری ادرار در بانوان تقریباً تمام جنبه های زندگی فرد مبتلا به بی اختیاری ادرار تحت تأثیر این بیماری قرار می گیرد .ارتباطات این بیماران به ویژه فعالیت جنسی آنان به علت نگرانی از ریزش ادرار به شدت محدود می شود . این افراد اغلب مسافرت هایشان را محدود می کنند، با داشتن بی اختیاری ممکن است که احساس خجالت کنند، خود را منزوی کرده و یا زندگی اجتماعی خود را محدود سازد، به ویژه ورزش و فعالیتهای اوقات فراغت را محدود می کنند .پیدا کردن سرویس بهداشتی مناسب در طول سفر از دغدغه های اصلی آنها است .شیوه غذا خوردن و نوشیدن و حتی لباس پوشیدن این بیماران تحت تأثیر بیماری تغییر می کنند. اغلب بانوان گمان می کنند بی اختیاری ادرار در سنین بالا جزء روند پیری و افزایش سن آن هاست و آن را یک عارضه طبیعی می پندارند وبه علت خجالت یا عدم آگاهی از روش های درمان برای درمان آن اقدام نمیکنند.
 
جهت دریافت مشاوره رایگان و یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس های زیر تماس حاصل فرمائید: 02144025207 09192069500

خانم دکتر مریم کرمعلی

قسسمت دوم: بی اختیاری ادرار چیست؟

قسمت دوم مصاحبه با خانم دکتر مریم کرمعلی فلوشیپ اختلالات کف لگن و متخصص زنان و زایمان برخی بانوان هنگام دویدن خندیدن عطسه سرفه بلند کردن اجسام سنگین و یا حین انجام فعالیت های جسمی ناگهانی با خروج ناخواسته ادرار مواجه میشوند. به این نوع از بی اختیاری بی اختیاری استرسی میگویند. برخی دیگر ممکن است احساس کنند که باید هرچه سریعتر خود را به سرویس بهداشتی برسانند و قبل از ان که فرد بتواند خودش را به سرویس بهداشتی برساند ریزش ادرار دارد. بی اختیاری ادرار، مشکلی است که واقعا شما را کلافه می کند؛ زیرا باید خیلی سریع خودتان را به دستشویی برسانید وگرنه کار از کار می گذرد و باید لباس زیرتان را عوض کنید !بسیاری از اوقات،بی اختیاری در کنترل ادرار به فعالیت های روزمره شما لطمه می زند و نمی توانید مانند دیگر افراد، به کار و زندگی خود برسید. پس اگر به این مشکل دچار هستید، باید برای رفع آن به دنبال راه چاره باشید.
 
جهت دریافت مشاوره رایگان و یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس های زیر تماس حاصل فرمائید: 02144025207 09192069500

آقای دکتر مجتبی عاملی

درمان تنگی های برگشت پذیر مجرا در آقایان با تعبیه استنت مجرا یوونتا یک روش درمانی کم‌ تهاجمی ،‌ساده،‌کم‌خطر،‌مفید‌ و‌ آندوسکوپیک‌ می‌باشد که به‌ عقیده‌ بسیاری‌ از‌ پزشکان‌ می توان‌ آن‌ را‌ روشی‌ موثر،‌ میان اورتروتومی‌ (بریدن و پاره کردن محل تنگی با تیغ مخصوص و یا لیز) و‌ اورتروپلاستی‌ (جراحی باز) دانست‌ تا‌ با‌ عوارضی‌ کمتر‌ از جراحی‌ باز‌ و‌ نتایجی‌ به‌ مراتب‌ بهتر‌ از‌ اورتروتومی‌ به‌ نتیجه‌ درمانی‌ مطلوب رسید. در این روش یک استنت از جنس آلیاژ نیکل و تیتانیوم با پوشش سیلیکونی به صورت آندوسکوپی در محل تنگی بیمار قرار می گیرد و پس از گذشت سه الی شش ماه از مجرا خارج می شود.
 
جهت دریافت مشاوره رایگان و یا کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس های زیر تماس حاصل فرمائید: 02144025207 09192069500

آقای دکتر محمد جباری

جراحی تعبیه پروتز بیضه آقای دکتر محمد جباری جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری پروتز بیضه تنها برای بهبود ظاهر و کاهش تاثیرات روانی استفاده می شود و هیچ یک از عملکرد های یک بیضه ی واقعی را ندارد. در اغلب موارد، افرادی که سال ها بعد از تولد یکی از بیضه های خود را از دست دادند نسبت به گروهی که از هنگام تولد فاقد آن بودند، درخواست بیش تری برای گذاشتن پروتز دارند. با توجه به توضیحات دکتر این نوع پروتز که در اتاق عمل توسط جراح با مایع سرم نرمال سالین پر می شود به نسبت نوع تمام سیلیکونی از تاچ و قوام طبیعی تری برای بیمار برخوردار است.
گروه روبینا نماینده رسمی در ایران
شماره تماس های مرکز مشاوره 02144025207- 09192060500

آقای دکتر نادر رش احمدی

در این ویدیو ابتدا به توضیح اختلال نعوظ و مشکلات جنسی در مردان، سپس انواع روش های درمانی و جراحی پروتز های آلت به عنوان آخرین و قطع ترین راه درمان اشاره کردیم. درمان های اولیه می تواند شامل تغییر در سبک زندگی، ورزش کردن، ترک مواد مخدر و الکلی، مصرف قرص و استفاده از دستگاه وکیوم باشد. چنانچه هیچکدام از درمان های فوق مورد رضایت بیمار و موثر نباشد جراحی پروتز آلت می تواند به عنوان گزینه درمان درمان مناسب انتخاب شود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با مشاوران گروه روبینا با شماره های زیر تماس بگیرید. 02144025207 09192069500

آقای دکتر مصطفی صفوی

گفتگو با آقای دکتر مصطفی صفوی، اورولوژیست در موضوع تنگی های برگشت مجرای ادرار آقایان در ادامه ویدیو چگونگی خروج استنت از بدن بیمار پس از گذشت حدود 6 ماه از زمان تعبیه استنت را مشاهده می کنید. نسل جدید استنت های مجرا (استنت یوونتا): بسیاری از متخصصان توصیه می کنند که درمان تنگی مجرای ادرار برای اولین بار با یکی از دو روش اورتروتومی یا دیلاتاسیون درمان شود و در صورت عود مجدد تنگی در مرحله بعد به منظور جلوگیری از عود تنگی و ترمیم مناسب محل ان استنت های مجرا یوونتا تعبیه شود. کارگذاری استنت‌های یوونتا معمولا به شکل سرپایی بوده و پس از آن بیمار مرخص می‌شود. استنت های یونتا به طور موقتی (از سه تا شش ماه) در داخل مجرا می مانند و پس از آن خارج می شوند تا در این مدت بافت مجرای ادرار به دور آن شکل بگیرد و اصطلاحا اپیتالایز شود. پس از تعبیه استنت دیگر به کارگذاری و نگه داشتن سوند ادراری نخواهد بود. استنت یوونتا از جنس سیلیکون، نیکل، تیتانیوم و پلاتینیوم می باشد که با استفاده از سیستوسکوپ و پس از انجام دیلاتاسیون یا اورتروتومی داخلی، در مجرای ادرار به جهت پیشگیری از عود مجدد تنگی قرار می گیرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره تماس های شرکت روبینا تماس حاصل فرمائید: 02144025207
 
 

آقای دکتر حمید دلداده مقدم

جراحی تعبیه پروتز آلت مالیبل جهت درمان قطعی اختلال نعوظ برای اولین بار در شهر اردیبل توسط آقای دکتر حمید دلداده مقدم، جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری صورت پذیرفت.

پروتز بیضه به منظور جایگیزینی بیضه به اندازه، شکل و قوام طبیعی آن طراحی و ساخته شده است.
پروتز های بیضه از نوع سالین فیلد (استاندارد) بسیار شبیه به بیضه طبیعی می باشند و احساس یک بیضه طبیعی را ایجاد می کنند.
پروتز بیضه برای افرادی که فاقد بیضه بوده و یا به دلایل مختلفی بیضه های خود را طی جراحی برداشته اند به عنوان یک جایگزین به جهت حفظ ظاهر طبیعی پیشنهاد می شود.
اکثر مردان با پروتز بیضه بسیار خوشحال هستند و اعتماد به نفس خود را بدست می اورند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره رایگان با دپارتمان علمی شرکت روبینا تماس حاصل فرمائید:
02144025207
09192069500www.urologic.ir

آقای دکتر هومن مختارپور

توضیحات آقای دکتر هومن مختارپور جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری شهر قم در موضوع جراحی پروتز بیضه برای بیماری که فقدان بیضه داشت.

پروتز بیضه به منظور جایگیزینی بیضه به اندازه، شکل و قوام طبیعی آن طراحی و ساخته شده است.
پروتز های بیضه از نوع سالین فیلد (استاندارد) بسیار شبیه به بیضه طبیعی می باشند و احساس یک بیضه طبیعی را ایجاد می کنند.
پروتز بیضه برای افرادی که فاقد بیضه بوده و یا به دلایل مختلفی بیضه های خود را طی جراحی برداشته اند به عنوان یک جایگزین به جهت حفظ ظاهر طبیعی پیشنهاد می شود.
اکثر مردان با پروتز بیضه بسیار خوشحال هستند و اعتماد به نفس خود را بدست می اورند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و یا مشاوره رایگان با دپارتمان علمی شرکت روبینا تماس حاصل فرمائید:
02144025207
09192069500www.urologic.ir

آقای دکتر علیرضا رضایی

گفتگو با آقای دکتر علیرضا رضایی و روش های مختلف درمانی برای اختلال نعوظ وجود دارد که معمولا به ترتیب طی می شوند. درمان اختلال عملکرد نعوظ نیازمند به یک بررسی همه جانبه بوده و علل اولیه و مشکلات ثانویه به این اختلال باید رسیدگی شوند. بنابراین پزشک با توجه به شرایط بیمار تصمیم می گیرد که کدام روش برای بیمار می تواند مناسب باشد و یا از کدام روش شروع کند .
توصیه هایی برای تغییر شیوه زندگی می تواند شامل مواردی مثل کاهش چربی و کلسترول در رژیم غذایی، قطع مصرف الکل، تنباکو و سوء مصرف مواد، وزن کم کردن و یا تمرینات ورزشی منظم و کاهش استرس باشد .همچنین درمان مشکلات جسمی مانند دیابت، فشار خون بالا، بیماری های قلبی-عروقی که می توانند حائز اهمیت باشند.
مصرف داروها و استفاده از دستگاههای وکیوم داروهای تزریقی.
شیاف های داخل پیشابراهی، پمادها و کرمها و یا جراحی عروق.
اگر بیمار به هیچ یک از روش های درمانی فوق پاسخ مثبت ندهد و همچنان مشکل اختلال نعوظ را داشته باشد آخرین و قطعی ترین روش درمانی جراحی پروتز آلت هست.

لطفا سوالات خود را در موضوع اختلال نعوظ و جراحی پروتز آلت در زیر همین پست بپرسید تا در ویدیو های بعدی به آن ها پاسخ داده شود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت دفترچه راهنمای پروتز ها با دپارتمان علمی شرکت روبینا در تماس باشید.
گروه روبینا نماینده رسمی و انحصاری پروتز های آلت زفیر سوئیس در ایران
02144025207
09192069500www.urologic.ir

آقای دکتر محمد علی میرجلیلی

گفتگو با آقای دکتر محمد علی میرجلیلی جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری در موضوع تنگی مجرا و روش های تشخیص و درمان آن

در گذشته مهم ترین علت تنگی مجرای ادراری به دلیل شیوع بیماری های جنسی مانند سوزاک و التهاب مجرای ادراری بوده است اما امروزه شایع ترین علت آسیب های وارده به مجرای ادرار می باشند (بر اثر سونداژ ، تصادفات ، چاقو و گلوله ) همچنین می تواند به علل مادرزادی ( نادر ) و یا ایسکمیک ( به دنبال جراحی های قلبی و عروقی وسیع ) ، تومور مجرا و رادیوتراپی نیز اشاره کرد. گاهی هم تنگی مجرای ادرار ناشی از عوارض جراحی‌های انجام شده قبلی ، بخصوص پروستات است.

لطفا سوالات خود را درمورد تنگی مجرا و روش های درمان آن در زیر این پست بپرسید تا در ویدیو های بعدی به آن ها پاسخ داده شود.
جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت دفترچه راهنمای استنت مجرای یوونتا با دپارتمان علمی شرکت روبینا در ارتباط باشید
02144025207
09192069500 www.urologic.ir:

آقای دکتر جعفری صمیم

جراحی تعبیه استنت حالب یوونتا
این استنت از یک ساختار مش مانند فلزی از جنس نیتینول انعطاف پذیر به صورت در بین این PTFEدو لایه به شکلی منحصر به فرد تشکیل شده است که یک غشای دو استنت قرار گرفته و آن را پوشانده است. نشانگرهای رادیواپاک با هدف قرار دادن و بررسی موقعیت دقیق استنت به روی آن مستقر شده است.نسل جدید از استنت های پوشش دار و خودبازشونده به خوبی فشار انسداد بدخیم را رفع و حالب را باز نگه میدارند،عدم رشد بافتی به درون استنتو عدم مهاجرت و جابجایی آن از خصوصیات برجسته و تفاوت ایجاد شده توسط استنت های یونتا با استنت های قدیمی می باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با دپارتمان علمی شرکت روبینا تماس حاصل فرمائید:
021-44025207
09192069500
www.urologic.ir:

آقای دکتر مدیر

روتز آلت چیست و برای چه بیمارانی مناسب است؟ بعد از جراحی پروتز چه اقداماتی باید انجام داد ؟

گفتگو با دکتر امیر مدیر جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری
لطفا ویدیو را تا آخر تماشا کنید و برای دریافت مشاوره میتوانید با دپارتمان علمی شرکت روبینا تماس بگیرید:
02144025207
09192069500

آقای دکتر مدرسی

آقای دکتر مدرسی در این ویدیو در رابطه با اینکه پروتزهای آلت برای چه افرادی مناسب است، چه مدل پروتز های وجود دارد و همچنین مراقبت های پس از جراحی و دوران نقاهت صحبت می نمایند:

آقای دکتر فیاض بخش

آقای دکتر فیاض بخش در این ویدیو در رابطه با اینکه پروتزهای آلت برای چه افرادی مناسب است، چه مدل پروتز های وجود دارد و همچنین تاثیری که می تواند کیفیت زندگی فرد بگذارد صحبت می نمایند:

آقای دکتر آرزه‌گر

دکتر اسلامی

دکتر افشاریان

دکتر حسن اینانلو

دکتر جمالی جم

دکتر جوانمرد

دکتر حاجب

دکتر حق شناس

دکتر سعیدیان

دکتر سلیمان زاده

دکتر حجت سلیمی

دکتر صفری نژاد

دکتر صفوی

دکتر مجتبی عاملی

دکتر فیاض بخش

دکتر قدیان

دکتر مدیر

دکتر مطیعی

دکتر میر صادقی

دکتر مقربیان

دکتر نور علیزاده

دکتر تافتاچی

آقای دکتر نوشاد

توضیحات دکتر علیرضا نوشاد جراح و متخصص کلیه و مجاری ادراری (اورولوژیست) درباره اختلال نعوذ در آقایان عدم توانایی در ایجاد نعوظ و حفظ آن برای انجام یک مقاربت موفق را ناتوانی جنسی گویند که در آن آلت تناسلی مرد قادر نیست به وضعیت نعوظ برسد و یا به طور کافی در آن حالت باقی بماند میلیونها زوج در دنیا از این مشکل رنج می برند، این اختلال اغلب تاثیر عمیقی بر روابط زناشویی، کیفیت زندگی و اعتماد به نفس کلی شخص می گذارد. روش های مختلف درمانی برای اختلال نعوظ وجود دارد که معمولا به ترتیب طی می شوند، درمان اختلال عملکرد نعوظ نیازمند به یک بررسی همه جانبه بوده و علل اولیه و مشکلات ثانویه به این اختلال باید رسیدگی شوند. بنابراین پزشک با توجه به شرایط بیمار تصمیم می گیرد که کدام روش برای بیمار می تواند مناسب باشد و یا از کدام روش شروع کند به طور معمول تعبیه پروتز آلت به عنوان خط آخر و درمان قطعی اختلال نعوظ می باشد. پروتز می تواند نعوظ و استحکام مطلوب را برای مردان به صورت مادام العمر فراهم کند و در تمام دنیا به هزاران نفر برای داشتن فعالیت جنسی فعال کمک کرده است. پروتز آلت توسط پزشک برای مردان با اختلال نعوظ تجویز و به طور کامل در داخل بدن قرار می گیرد. این عمل معمولا کمتر از یک ساعت به طول می انجامد و 4 الی 6 هفته بعد از جراحی خواهید توانست با شریک جنسی خود نزدیکی داشته باشید. پروتزهای آلت باعث می شوند که مردان دچار اختلال نعوظ بتوانند نعوظی رضایتبخشی داشته باشند و لذت داشتن یک رابطه ی جنسی موفق را دوباره تجربه کنند. ️ جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان با شماره های زیر تماس بگیرید 02144025207 09192069500 Www.urologic.ir

دکتر حسن نیرومند

دکتر جعفری

دکتر دادخواه تهرانی